Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde bulunan  Kato- İncebel Dağları’ nda ya harekatlarda kolluk kuvvetleri mağarada tespit ettiği bir kaç eli kanlı terör grubu olan  PKK üyesi teröristlerin  gizlendiği mağarayı kullanım dışı bıraktı. Emniyet güçlerinin ’teslim ol’ çağrılarına ateş ile karşılık veren teröristler çatışma çıkarttı.

5 TERÖRİST ÖLDÜ

Mağara etrafında tedbir alan emniyet güçlerinin yaptıkları ikna çabalarına teröristler negatif yanıt verince, harekat başlatıldı. Mağara, patlayıcı kullanılalarak imha edildi. Tüm ikazlara rağmen içeriden çıkmayan  5 terörist etkisiz hale getirilirken, mağara da kullanılmaz hale geldi.

VALİLİKTEN GELEN AÇIKLAMA...

Şırnak Valiliği’nden bu durum hakkında yapılan açıklamada şu ifadeler yer verildi:

"Vilayetimize bağlı Kato- İncebel Dağları arasında 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı sorumluluğunda süren Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın harekatı bağlamında 04 Ağustos 2017 tarihinde 7 nolu mağarada yapılan arama tarama eylemleri sırasında bölücü zihniyete sahip terör örgütü mensupları ile sıcak çatışma yaşanmıştır. Yaşanan sıcak çatışmadan sonra gerekli önlemlerin  alınmasının ardından mağara içerisine askeri mühimmatlar ve patlayıcılar ile yapılan operasyon sonucunda mağara içerisindeki 5 bölücü terör örgütü üyesi öldürülmüştür." açıklaması geldi.