İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, son bir haftada terörle mücadele kapsamında sürdürülen operasyonlarda, 29'u ölü, 11'i teslim, 6’sı sağ olarak toplamda 46 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi.

SİHA’LAR İŞ BAŞINDA

Türk Silahlı Kuvvetleri, terörle mücadelede taarruz dönemine geçilmesiyle karadan ve havadan terör örgütü PKK'ya üst üste darbeler indiriyor.

SİHA'LAR TAM İSABET

CHP ve HDP tarafından terörle mücadelede kullanılması istenmeyen SİHA'lar, Hakkari'nin Çukurca ilçesinde 3 PKK'lı teröristi etkisiz hale getirdi.

SALDIRI HAZIRLIĞI YAPIYORLARDI

Dün, Siirt'in Eruh ilçesinde de terör örgütüne karşı operasyon gerçekleştirildi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamaya göre; Eruh kırsalında eylem hazırlığında olduğu tespit edilen 7 terörist, Hava Kuvvetleri Komutanlığınca düzenlenen hava harekatı ile yok edildi.

BİTLİS'TE DEV OPERASYON

Diğer yandan, Valilik, Bingöl İl Jandarma birimlerinin Karlıova ilçesi Karacehennem ormanları bölgesinde, BTÖ mensuplarının etkisiz hale getirilmesi için 16 Eylül 2017 günü gerçekleştirilen Şehit Jandarma Binbaşı Adil Karagöz-85 operasyonu sonucunda, terör örgütü PKK’ya ait çok sayıda mühimmat ele geçirildiğini ilan etti.

Gerçekleştirilen operasyonda çok sayıda mühimmat ele geçirildi.