İnsan haklarını hiçe sayarak Türk hükümetinin aleyhine skandal uygulamalarda bulunan Avrupa, PKK'nın "Hayır" mitinglerine tam destek veriyor.

Türk yetkililerin toplantı ve miting yapmasını engelleyen Avrupalı yetkililer, PKK'lılara ise toplantı salonu ve miting alanları tahsis ediyor.

Bununla da yetinmeyen Avrupa, sokak yürüyüşlerine de izin verdiği PKK'lıların korunması için polis teşkilatını seferber ediyor. PKK'lıları eylemlerde motorlu ekipler koruyor.

ALMANYA'DA SON 24 SAATTE 6 PKK MİTİNGİ

Türk yetkililere salon dahi vermeyen, konferans ve miting yapmalarını engelleyen Almanya, PKK'nın "Hayır" eylemlerine ise tam destek veriyor.

Son 24 saatte Almanya'da 6 ayrı miting, yürüyüş ve konferans düzenleyen PKK'lılar, Türkiye'ye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çirkin hakaretlerde bulundular.

Terör örgütleri PKK ve Suriye uzantısı YPG'nin bayraklarını taşıyan PKK'lılar, Türkiye aleyhine yazılmış afişler ve Abdullah Öcalan posterleriyle çok sayıda miting düzenledi.

PKK'lı grup, Almanya'nın Frankfurt kentinde Abdullah Öcalan posteri ve PKK bayraklarının önünde "Hayır" konferansı düzenledi. 

PKK'lılar, Uppertal'de de benzer bir konuşma gerçekleştirdi. 

PKK'lı grup, Türklerin de yoğun yaşadığı Essen kentinde yürüyüş yaptı. Yürüyüş esnasında Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan aleyhinde sloganlar atan grubu, Alman polisi korudu. 

Almanya'nın büyük kentlerinden Hamburg'ta da "Hayır" konferansı düzenleyen PKK'lılar, Abdullah Öcalan posterleri önünde Türkiye'ye hakaretler yağdırdılar. 

PKK, Almanya'nın Sachsen kentinde de "Hayır" konferans düzenledi. 

Köln'de de Türkiye aleyhine slogan atan grubu motorlu ve yaya polis ekipleri korudu. 

Kaynak: Star