Türkiye ile Yunanistan arasındaki münasebette 15 Temmuz kanlı darbe girişiminden sonra Atina' ya sığınan FETÖ' cü subaylar nedeni ile yaşanan gerginlik devam ediyor. Darbeci subayları saklayan Yunanistan'ın verdiği skandal kararların perde arkasında "Alman aklı" olduğu meydana çıktı. İktidardaki Syriza partisinin Rodop milletvekili olan Mustafa Mustafa, eli kanlı terör örgütüne mensup 8 subayın iadesi konusunda Almanya'nın engel olduğu ifade edildi.


BERLİN’DEN GELECEK OLAN TEPKİDEN ÇEKİNİLDİ

Berlin'den gelen baskılara daha fazla dayanamadıklarını ifade eden Başbakan Alexis Çipras' ın genel başkanı olduğu Syriza vekili Mustafa, alçak darbe girişiminden sonra diğer FETÖ' cülerin de Yunanistan' a iltica talebinde bulunduğunu fakat kriz nedeni ile Atina yönetiminin buna karşı çıktığını ifade etti. Mustafa Mustafa, Yunan yetkililerin Berlin' in tepkisinden çekinerek darbecileri iade etmediğini ifade etti.

ÜST AKIL ALMANYA

Ülkenin içerisinde var olan ekonomik krizin Yunanistan' ı Alman eyaletine çevirdiğinin altını çizen Türk vekil, “FETÖ'cülerin geri gönderilmesini Almanya engelledi. Türkiye'den baskılara dayanamıyorduk ama göndermemiz Almanya'yı da rahatsız edecekti” dedi.