Başkentte sosyal medyada terör örgütü PKK/KCK'nın propagandasını yaptığı öne sürülen belediye çalışanı tutuklandı.

Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığınca, sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta terör örgütü PKK/KCK'nın propagandasını yaptığı tespit edilen Sırrı B. hakkında gözaltı kararı verildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince gözaltına alınan şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece cezaevine gönderildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesinde memur olarak görev yaptığı belirtilen Sırrı B'nin, terör örgütünü övücü ve güvenlik güçlerine hakaret içerikli paylaşımlarda bulunduğu kaydedildi.

Sosyal medya'da terör propagandası yapanlar tek tek yakalanmaya devam ediyor. Daha öncede Manisa'da, sosyal medyadan terör örgütü PKK'nın propagandasını yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 9 zanlıdan 4'ü tutuklandı, 5 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Manisa Cumhuriyet Başsavcılığının terör örgütü PKK/KCK'nın eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında, Salihli ve Saruhanlı ilçelerinde düzenlenen eşzamanlı operasyonda gözaltına alınan 9 zanlı, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

A.D, C.G, A.A. ve C.E. çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Diğer şüpheliler, E.A, M.A, İ.B, Ö.Y. ve D.Ç. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

17 Mart'ta gerçekleştirilen operasyonda ilk etapta sosyal medyadan terör örgütü PKK/KCK lehine paylaşımlar yaptıkları iddia edilen 8 kişi, daha sonra yapılan çalışmalarla da 1 kişi daha gözaltına alınmıştı.

Kaynak: AA