Suriye’nin kuzeyinde muhaliflerin elinde bulunan bölgelere yönelik saldırılarını artırması üzerine Koalisyon güçleri ile yapılan ortak hedef tespit çalışmalarının ardından farklı zaman dilimlerinde 4 ayrı hava harekatı düzenlendi. Düzenlenen hava harekatlarında 48 IŞİD'li terörist etkisiz hale getirildi.

Koalisyon güçleri ile yapılan ortak hedef tespit çalışmalarının ardından IŞİD hedeflerine muhalif güçlere destek kapsamında; bugün saat 05:47'de, 06:13’de ve saat 07:41'de Baragitah, Havar, Kilis, Harcele ve Delha bölgelerine F-16 ve A-10'lardan oluşan Koalisyona ait savaş uçakları ile hava harekatı düzenlendi. Hava harekatları sonucunda IŞİD'e ait silah mevzileri ve barınma alanları imha edildi. İlk alınan görüntülerde 44 IŞİD'li terörist öldürülürken çok sayıda IŞİD'li terörist yaralandığı tespit edildi. Savunma halindeki Suriyeli muhaliflerin yerleşim yerlerine yapılan saldırıların kesildiği belirtilirken IŞİD'in bu bölgelerden geri çekilmek zorunda kaldığı belirtildi. Saat 11.45'te Koalisyon güçleriyle yapılan ortak hedef tespit çalışmaların ardından Karaköprü bölgesine F-15'lerle yapılan hava harekatı sonucunda ilk belirlemelere göre 4 IŞİD'li terörist öldürüldü.
Koalisyon güçleri ile yapılan ortak hedef tespit çalışmalarının ardından farklı zaman dilimlerinde düzenlenen 4 ayrı hava harekatında toplam 48 IŞİD'li teröristin öldürüldüğü belirtildi.