CHP milletvekili Gürsel Tekin, katıldığı bir televizyon programında kimi STK'ların Kemal Kılıçdaroğlu'nu Adalet Yürüyüşü ile demokrasi, hukuka ve barışa sahip çıktığı için Nobel'e aday gösterdiğini ifade etti.

Yaptığı sözde adalet yürüyüşünde terör örgütleriyle ve onların cezaevindeki uzantıları için açıklamalar yapan ve her fırsatta bu yürüyüşün onlar için yapıldığını belirten Kemal'in nasıl bir barıış ödülü alacağı merak konusu.

NE OLMUŞTU? 

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu MİT TIR'ları davası sonucu 25 yıl hapis cezası alan Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Enis Berberoğlu için Ankara'dan istanbul'a yürüyeceğini belirtti.Yürüyüşe CHP gençlik kolları ver parti teşkilatları katıldığı belirtiliyor.

''BEDEL ÖDENECEKSE O BEDELİ BEN ÖDERİM"

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yürüyüşün gerçekleşeceği Ankara Güvenpark'a varmadan önce evinin bahçesinde;"Bugün adımlarımı atacağım. sanıyorum vicdanları duymayan olanlar benim bu eylemimizin anlamını anlarlar. Umuyorum bizim sesimize ses verirler. biz tartışma istemiyoruz. Biz mutluluk istiyoruz. Biz mahkemelerde, hapishanelerde gazeteciler görmek istemiyoruz. Eğer bir bedel ödemek gerekiyorsa o bedeli ben öderim. Şimdi İstanbul'a doğru yürümeye başlıyorum." dedi.

"HEP BİRLİKTE MÜCADELE EDECEĞİZ"

Diğer yandan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kemal Kılıçdaroğlu, Güvenpark'ta ise; "Kendi ülkemizde basın mensupları, milletvekillerinin ceza evinde olmasını istemiyoruz. Bir dikta yönetimiyle karşı karşıyayız. Adaletin var olmadığı bir yerde hayat sürmek istemiyoruz. Bu ülkenin geleceği için, çocuklarımızın geleceği için hep birlikte mücadele edeceğiz." diye konuştu.