15 Temmuz hain darbe girişiminin birinci yılında yapılacak olan programa dair bilgileri paylaşan Kalın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan' ın çağrısı ile demorkasi nöbeti başlatılacağını ve Reis- i Cumhur Erdoğan' ın da katılacağını belirtti.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü olan İbrahim Kalın, Tarabya' da bulkunan Cumhurbaşkanlığı Yerleşkesi' nde yapmıl olduğu medya toplantısında gündeme dair bir takım açıklamalarda bulundu, soruları cevapladı.

15 TEMMUZ UNUTTURULMAMALI

Reis- i Cumhur Erdoğan' ın da bizzat, kendisinin de demokrasi nöbetine o gece katılacaklar arasında olacağını bildiren Kalın, "15 Temmuz' un unutulmaması büyük önem taşıyor." dedi.

15 Temmuz gecesi yeniden darbe karşıtı nöbet sürecinin başlayacağını ifade eden İbrahim Kalın, klonuşmasına şu şekilde devam etti:

"Cumhurbaşkan Erdoğan' ın çağrısı ile o gece (15 Temmuz) yeniden bir demokrasi nöbeti süreci başlatılacak. Kendisi de bizzat demokrasi nöbetine o gece katılacaklar. Şehit yakınları ve gazilerimiz ile çeşitli vesileler ile bir araya gelmeleri durumu söz konusu olacak. Bu çerçevede 15 Temmuz' un unutulmaması ve unutturulmaması büyük önem taşımaktadır."

TERÖRLE MÜCADELE

Konuşmasında terör ile yapılmakta olan mücadeleden bahsederek, "Eli kanlı terör örgütü PKK ile mücadele noktasında Türkiye' ye dönük  eleştiride bulunanların bu katliamlarda sessiz kalmasını da not düşmek gerekiyor. Onların dediklerine aldırış etmeden biz terörle mücadele konusunda devam edeceğiz." açıklamalarda bulundu.