Temel Karamollaoğlu'dan Ümit Özdağ'ın 'Ortak Anayasa' İddiasına Yanıt

Temel Karamollaoğlu, İYİ Parti'den ihraç edilen Ümit Özdağ'ın ''2 yıl önce CHP, İYİ Parti, HDP ve Saadet Partisi'nin ortak anayasa çalışmalarına başladığı'' iddiasına yanıt verdi.

Temel Karamollaoğlu'dan Ümit Özdağ'ın 'Ortak Anayasa' İddiasına Yanıt

Temel Karamollaoğlu'dan Ümit Özdağ'ın 'Ortak Anayasa' İddiasına Yanıt

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin haftalık basın toplantısında gündeme yönelik açıklamalarda bulundu.

Karamollaoğlu'nun burada ele aldığı konulardan biri ise İyi Parti'den ihraç edilen Ümit Özdağ'ın 2018'de CHP, İYİ Parti, HDP ve Saadet Partisi'nin ortak anayasa çalışması yaptığını iddia etmesi oldu.

Türkiye siyasetini bu iddia ile çalkalayan Ümit Özdağ, parti içlerinde karışıklığa sebep oldu.

Saadet Partisi Genel Merkezi'nde basın toplantısında konuya açıklık getiren Karamollaoğlu,''Bu tip açıklamalar ülkeye zarar veren dedikodulara sebep olan özellikle de iç hesaplaşmayı hedef alan iddialar olduğu için üzerinde durmuyorum" dedi.

Özdağ'ın ortak anayasa iddiasına ateş püsküren Karamollaoğlu şunları söyledi:

Anayasalar önemlidir ama anayasalar gizli yapılmaz. Efendim neymiş gizli saklı anayasa görüşmeleri yapmışız. Bu kadar saçmalığa kim itibar ediyor anlamıyorum. 2.5-3 yıl evvel seçimlere giderken millet ittifakını oluşturan ilkeler kamuoyuna açık toplantıda ele alındı ve deklare edildi. Bu anayasa yapmak için falan değildi.

Bu tip açıklamalar ülkeye zarar veren dedikodulara sebep olan özellikle de iç hesaplaşmayı hedef alan iddialar olduğu için üzerinde durmuyorum. Bizim bir anayasa çalışmamız yok, şu anda da anayasa çalışması yapılacak bir zemin olmadığını da ifade etmek istiyorum. Ne anayasası önce babayasayı bir bitirelim! Bizim hukuk sistemimiz darmadağın, her tarafımız dökülüyor ülke olarak.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR