TEM Otoyolu Büyükçekmece mevkisinde, Edirne istikametinde seyreden TIR, kontrolden çıkarak orta bariyere çarptı.

YAKLAŞIK OLARAK 70 METRE BARİYERİ ALTINA ALARAK İLERLEDİ! ZOR DURDU

Yaklaşık 70 metre bariyeri ezerek ilerleyen TIR, karayolu yönlendirme levhasını devirdikten sonra durdu.
Kazada, TIR' ın dorsesindeki inşaat demirleri yola ve aracın şoför mahallinin üzerine devrildi. TIR şoförü, demirlerin altında kalarak yaşamını yitirdi.

Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine itfaiye, sağlık, polis ve jandarma ekipleri sevk edildi. Vinç yardımı ile demirlerin kaldırılmasının ardından şoförün cesedi çıkarıldı. Kaza sebebi ile TEM Otoyolu bir süre araç trafiğine kapandı.

BİR KAZA DAHA YAŞANMIŞTI

Öte yandan geçtiğimiz günlerde TEM'de bir başka kaza meydana geldi. Kaza, saat 10:00 sularında Bağcılar Tem otoyolu güzergahında meydana geldi. Gelen bilgilere göre, Tem otoyolu Mahmutbey çıkışında dönüş yapmaya çalışan 34 THB 87 plakalı ticari taksi, Ayhan Bulut (29) kontrolündeki 06 GUF 39 plakalı motosiklete çarptı.

Çevrede bulunan vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Kaza yerine gelen sağlık ekipleri Ayhan Bulut’un hayatını kaybettiğini söyledi. Motosikletin arkasında oturan Emrullah Ünal'ın (28) ise ilk müdahale olay yerinde yapıldı. Ünal, yapılan ilk müdahalenin ardından Bağcılar'da bir özel hastaneye götürüldü. Ticari taksinin şoförü kaza sonrasında kaçtı.