Zonguldak'ta, telefonda kendilerini polis olarak tanıtıp insanları dolandırmak isteyen 2 kişi suçüstü yakalandı.

Farklı bir şehirden Zonguldak'a gelen 36 yaşındaki Y.B. ve 35 yaşındaki M.Y., telefonla arayıp kendilerini polis olarak tanıttıkları şahısın, "Kimliğinizle kuyumcu soygunu gerçekleşmiş. İstediğimiz parayı verirseniz sizi kurtarabiliriz." diyerek 8 bin lirasını aldı.

İHTİYAR ADAM DOLANDIRICILAR SUÇÜSTÜ YAKALATTI

Y.B. ve M.Y., ardından aynı sistemle yaşlı bir adamı dolandırmak istedi. Telefonla aradıkları ihtiyar adam sahtekârlardan şüphelenip parayı vermeyi kabul ettikten sonra şüphelenerek polisi aradı. İhtiyar adamın konutuna giden polis, parayı almak için gelen dolandırıcıları suçüstü yakaladı.

DOLANDIRICILARIN ÜSTÜNDE PARALARA EL KONULDU

Gözaltına alınan Y.B. ve M.Y.'nin üzerinde bulunan 8 bin liraya el konuldu. Suçlamayı kabul eden şüpheliler, Emniyette işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edildi.Gözaltına alınan dolandırıcılar daha önceleride dolandırcılıkdan sabitlenmiş suçları olduğu vurgulandı

YAŞLI ADAM BİRKEZ DAHA DOLANDIRILMIŞ

Yaşlı adam dolandırıcıları suç üstü yakalatmasından sonra yaşlı adam beni sürekli kandırmaya çalışıyorlar diyerek isyan etti.Geçen senelerde de dolandırma vaakası altlatan ihtiyar adam sürekli dolandırılma korkusu yaşadığını belirtti.