'TELE 1’i Merdan Yanardağ’a FETÖ’cü Akın İpek Kurdurdu'

Yurt Gazetesinin sahibi Durdu Özpolat, TELE 1 kanalının FETÖ firarisi ve Koza Holding eski sahibi Akın İpek’in desteği ile kurulduğunu bildirdi.

'TELE 1’i Merdan Yanardağ’a FETÖ’cü Akın İpek Kurdurdu'

Gazeteci Cüneyt Özdemir ile Yanardağ arasındaki polemiğe müdahil olan Özbolat, "TELE 1 Akın İpek’in desteğiyle kurulmuş bir kanaldır" ifadelerini kullandı. Merdan Yanardağ ise TELE 1'in finansmanına ilişkin somut veriler paylaşmadan "Arkasında ben varım. Halkın desteği var" açıklamasında bulundu.

Gazeteci Cüneyt Özdemir ile TELE 1 kanalının kurucusu Merdan Yanardağ’ın sosyal medya üzerinden girdikleri polemik medya ve siyaset dünyasını sarsan iddiaları masaya yatırdı.

"Bu kanalın arkasında kimler var"

Gazeteciler.com’da yer alan haberlerden derlenen bilgilere göre; Cüneyt Özdemir'in Youtube kanalında yaptığı yayında CHP'yi eleştirmesi üzerine CHP yanlısı TELE 1 televizyonunun kurucusu ve sahibi Merdan Yanardağ, Özdemir'e hakaretler etti. Cüneyt Özdemir de bunun üzerine Yanardağ'a "TELE 1 televizyonunu nasıl kurdun, kaynağı nereden buldun ve nasıl finanse ediyorsun? Bu kanalın arkasında kim ya da kimler var?" diye sorular sordu.

Özdemir'e hakaret etti

Merdan Yanardağ da sorular üzerine Özdemir için, "FETÖ yanaşması", "korkak bir soytarı", "tam bir cahil" hakaretleriyle karşılık verdi. Ağır hakaretlere maruz kalan Özdemir Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Bugün panikle ve telaşla bana saldıran bu insanların gerçek yüzünü duayen, saygı duyduğumuz gazeteciler de görecektir ve kendilerine mesafe koyacaktır eminim. Yoksa bu kirli insanlar onların da tertemiz geçmişlerini lekeleyecektir. Gördüğünüz gibi hiçbir gerçek gizli kalmıyor” açıklamasını yaptı.

CHP'li Özbolat: Akın İpek Kurdurdu

Merdan Yanardağ ve Cüneyt Özdemir arasında yaşanan tartışmaya Yurt gazetesinin kurucusu olan CHP Milletvekili Durdu Özbolat da müdahil oldu. Sahibi olduğu Yurt gazetesini Merdan Yanardağ’a kurduran ve daha sonra Yanardağ’ı kendisini dolandırmakla itham eden CHP’li Özbolat yayınladığı açıklamada çok çarpıcı iddialar gündeme getirdi. Özbolat gazetesi Yurt’un web sitesinden yayınladığı açıklamada, "Tele 1 Akın İpek’in desteğiyle kurulmuş bir kanaldır, bizim böyle kaynaklarımızın olmadığı ise açıktır” ifadeleri kullanıldı.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR