Tel Abyad'da Eylem Girişiminde Bulunan 4 Terörist Yakalandı

Tel Abyad'da eylem girişiminde bulunan 4 PKK/YPG’li terörist, yapılan operasyonlarla saklandıkları evlerdeki silah ve mühimmatlarıyla birlikte sağ olarak ele geçirildi.

Tel Abyad'da Eylem Girişiminde Bulunan 4 Terörist Yakalandı

Milli Savunma Bakanlığından alınan bilgiye göre Barış Pınarı Bölgesi’ndeki Tel Abyad’da eylem planı yapan  4 PKK/YPG’li terörist yakalandı.

Tel Abyad'da eylem girişiminde bulunan 4 PKK/YPG’li terörist, yapılan operasyonlarla saklandıkları evlerdeki silah ve mühimmatlarıyla birlikte sağ olarak ele geçirildi. Milli Savunma Bakanlığının konuya yönelik açıklaması tam olarak şöyledir:

"Kahraman Komandolarımız, Barış Pınarı Bölgesi’nde bulunan Tel Abyad’da terör örgütü PKK/YPG’li teröristlerin gizlendikleri evlere operasyon gerçekleştirdi. Düzenlenen operasyonlarda PKK/YPG terör örgütü üyesi olan 4 kişi sağ olarak yakalandı. Yapılan aramada evlerin değişik yerlerindeki bölmelere gizlenmiş 3 adet AK-47 piyade tüfeği, 15 adet şarjör, 1 adet tabanca, çok sayıda mühimmat, 1 adet hücum yeleği ve 13 adet bilgisayar, 3.990.000 Suriye (40.000 TL) parası ele geçirildi. Ele geçirilen mühimmatların bir kısmının zırh delici özellikte olduğu ve AK-47 piyade tüfeğinin ateş etmeye hazır şekilde dolu olarak bekletildiği belirlendi."

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz