Tekirdağ'ın Süleymanpaşa, Saray, Hayrabolu, Kapaklı ve Muratlı ilçelerinden 14 büyükbaş, 22 buzağı çalan ve Edirne, Kırklareli ve Çanakkale'de hayvan çalma olaylarına karıştıkları güvenlik kameralarından netleşen S.S., İ.Ş., O.S., C.G. ve R.D. jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı.

2 KİŞİ ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST

Tekirdağ İl Jandarma Komutanlığı'nda soruşturmaları bitirilen şüpheliler, Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden S.S, İ.Ş. ve O.S. tutuklanıp ceza evine gönderilirken, C.G. ve R.D. ise adli kontrolle serbest bırakıldı.

TEKİRDAĞ’DA BÜYÜKBAŞ HAYVAN ÇALIYORMUŞLAR

Tekirdağ'da büyük baş ( at-inek-eşek-sıpa) çalan at hırsızları dün gece eş zamanla operasyonlarla yakalandılar.Jandarma ekipleri tarafından büyükbaş hayvan çaldıkları netleşen ve kesinleşen şüpheliler çevredi görgü tanıklarıyla teşhis edildi.Tekirdağ'da bir çok köyde hırsızlık yapan çete ramazanın gelmesiyle daha çok inek çalıp kasablara uygun fiyata sattıkları belirledi.

Tekirdağ jandarma ekipleri gelen ihbarlar üzerinde hayvan çalan çeteyi çökeltmek için hırsızların evlerine eş zamanlı operasyonlar düzenledi.5kişi gözaltına alındı.3 tutuklanarak ceza evine konuldu 2 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı öğrenildi.