Tek seferde anlaşılması zor olan fotoğraflardaki detayı ilk başta fark edemeyenler, dönüp bir daha bakıyor. 1800 ve 1900'lü yıllarda yaşamış olan ve gerçek bir sağlık gizemini bünyesinde bulunduran insanlara tam olarak ne oldu? Bazı insanlar onlara ucube diyebilir ama onlar olağanüstü bir durum ile yaşamlarını sürdürmeye çalışan basit insanlardı. İşte bizden bir farkı olmayan ama gizemi olan o insanlardan bazıları...

Ella Harper olarak da bilinen "Deve Girl" bacakları geriye eğik olarak dünyaya geldi. Ella, 1870 ile 1921 arasında yaşadı. Yaşamı boyunca bir haftada 200 dolar kazandığı bir sirkte çalıştı.Maurice Tillet, 1903 yılında dünyaya geldi. Tillet, Rusya doğumlu Fransız profesyonel bir güreşçidir. The French Angel (Fransız Melek) olarak bilinmektedir. Tillet, 1940'ların başlarındaki müsabakalarıyla en çok izlenen güreşçiydi ve iki kez, Amerikan Güreş Birliği tarafından gerçekleştirilen müsabakalarda "Dünya Ağırsiklet Şampiyonu" unvanı sahibi oldu.

Küçük yaşlarda bir meleği andıran yüzü sebebiyle "Melek" lakabıyla anılırdı. 1917'de, Tillet ve annesi Devrim sebebiyle Rusya'yı terketti ve Fransa'ya taşındı ve burada Reims kentine yerleştiler. Tillet 17 yaşına geldiğinde, ayakları, elleri ve kafasında orantısız bir büyüme baş gösteri ve kendisine akromegali -beyin tabanında bulunan hipofiz bezinin ön lobundan (adenohipofiz) çok fazla miktarda büyüme hormonu (growth hormone, GH) salgılanması nedeniyle oluşan hastalık teşhisi konuldu.