TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan ve AK Parti Grup Başkanı Binali Yıldırım, CHP Lideri, Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Lideri, Devlet Bahçeli ile Meclis'te bir araya geldi.

Irak ve Suriye tezkeresinin görüşüldüğü TBMM Genel Kuruluna verilen arada, birleşimi yöneten İsmail Kahraman ile Yıldırım, Kılıçdaroğlu ve Bahçeli, Başkanlık Divanı'nın arkasındaki bölüme geçti.

TBMM Başkanı İsmail Kahraman ile liderler, burada bir süre sohbet etti ve çay içti.

BAHÇELİ: ÇAY İÇTİK

Devlet Bahçeli, görüşmenin ardından kuliste gazetecilerin sorusu üzerine, "Meclis Başkanının çayını içtiklerini" söyledi.

Öte yandan Kuzey Irak'ta düzenlenmesi hazırlanan bağımsızlık referandumu hakkında açıklamalarda bulunan Başbakan yıldırım Barzani’yi son kez uyardı.

Başbakan Binali Yıldırım, Kırşehir'de basın mensuplarının kendisine yönelttiği gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Kuzey Irak'ta düzenlenmesi hazırlanan bağımsızlık referandumu hakkında açıklamalarda bulunan Başbakan yıldırım Barzani’yi son kez uyardı.

ASKERİ SEÇENEĞİ DEĞERLENDİRİYORUZ

Barzani'nin bütün tepkilere rağmen ve herkesi karşısına alarak bu yanlışta ısrar etmesini doğru bulmayan Yıldırım, söz konusu referandumun ağır bedellerinin olacağını ve bu bedeli de masum halkın yerine bu kararı verenlerin ödeyeceğini ifade etti. 

Gazetecilerden, Başbakan Yıldırım’a gelen ‘Sınır ötesi operasyon ele alınan konulardan birisi mi?’ sorusu üzerine, ‘Elbette öyle. Güvenlik, ekonomik ve siyasi seçenekler, hangisi ne zaman uygulanacak, bu zamanlama konusu, gelişen koşullar bunu gösterecek.’ şeklinde konuştu.