Gelen bilgilere göre, TBMM'nin yakınında yer alan Akay Kavşağı'nda iki şahısın pompalı tüfekle ateş açtığı yönünde ihbar üzerine çok sayıda polis ekibi bölgeye sevk edildi.

Polis ekiplerinin yaptığı incelemelerde Akay Caddesi'nde bir eğlence merkezine yönelik saldırın yapıldığı açıklandı. Bugün açılacağı öğrenilen eğlence merkezinin kapısında saçma izleri bulundu. Polis eşkalleri tespit edilen saldırganları yakalamak için çalışma başlattığını duyurdu.

Öte yandan Terör örgütü üyeliği" suçlamasıyla tutuklanan Nuriye Gülmen ile Semih Özakça'nın serbest bırakılmasını isteyen gruba polis müdahalede bulundu, 16 kişi gözaltına alındı.

"Terör örgütü üyeliği" suçlamasıyla tutuklanan Nuriye Gülmen ile Semih Özakça'nın serbest bırakılması istemiyle TBMM önünde izinsiz gösteri yapan gruba polis müdahale etti.

Cezaevinde açlık grevi yapan Gülmen ve Özakça'nın serbest bırakılmasını talep eden grup, TBMM Çankaya Kapısı önünde toplanarak pankart açtı.

Polis, gruba yaptıkları eylemin illegal olduğunu söyleyerek, dağılmaları şeklinde ikazda bulundu.

İkazları göz ardı eden grup, tazyikli suyla dağıtıldı.

Çevredeki sokaklara dağılan grubu takip eden polis, 16 kişiyi gözaltına aldı.

Bilhassa DHKP-C gibi terör örgütü sempatizanlarının ve birkaç siyasi partinin üyelerinin olduğu grup bu tarz eylemlerde hep yer alıyor. İzin almadan yapılan bu gösterileri depolis dağıtmak zorunda kalıyor.