TBMM Başkanlığından Yakalanan Teröristler Hakkında Açıklama

TBMM Başkanlığından yakalanan iki DHKP-C’li hakkında açıklamada, “Zanlıların üzerinde yapılan aramada ise bomba düzeneği süsü verilmiş bir parfüm kutusu ile el yapımı kesici aletler bulunmuştur” denildi.

TBMM Başkanlığından Yakalanan DHKP-C'liler Hakkında Açıklama

TBMM Başkanlığı iki DHKP-C ile ilgili açıklama yaptı.

14.50'DE DİKMEN KAPISINDA GERÇEKLEŞTİ  

Açıklamada, "Bügün 14.50’de TBMM Dikmen Kapısı’na gelen biri kadın iki kişinin bir milletvekili ile randevuları olduğunu söyleyerek Meclise girmek istediği belirtilerek, “Giriş bölümünde polislerin arama ve güvenlik sorgulaması sırasında, zanlılar banko görevlisini rehin almaya çalışmış, ancak koruma görevlilerinin anında müdahalesi ile iki zanlı gözaltına alınmıştır." denildi. 

EMNİYET SORUŞTURMASI DEVAM EDİYOR  

Açıklamanın devamında ise, Zanlılar ile ilgili ilk incelemede kadın zanlının hakaret sucundan arama kaydı bulunduğu, ayrıca her iki şüphelinin terör örgütü DHKP-C ile bağlantılı olduğu belirlenmiştir. Zanlıların üzerinde yapılan aramada ise bomba düzeneği süsü verilmiş bir parfüm kutusu ile el yapımı kesici aletler bulunmuştur. Zanlılar terörle mücadele şubesine götürülerek sorguya alınmış olup olayla ilgili emniyetin soruşturması devam etmektedir”  ifadeleri kullanıldı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri