TBMM Başkanı olan İsmail Kahraman, "Türkiye Sırbistan beraberliği, dostluğu, bölge ve dünya barışına da büyük yararı olacak bir olay." dedi.

CAMİ ÇIKIŞINDA GAZETECİLERİN SORULARINI YANITLADI

Cami çıkışında gazetecilerin suallerine cevap veren Meclis Başkanı İsmail Kahraman, Sırbistan ziyaretinden randımanlı geçtiğini dile getirdi.

İsmail Kahraman, Aleksandar Vucic' in Sırbistan Cumhurbaşkanı seçilmesi sebebi ile dün Sırbistan Sarayı' nda yapılan törene katıldığını ifade etti.

Vucic' in Türkiye Sırbistan dostluğunu destekleyecek bir kişi olduğuna vurgu yapan İsmail Kahraman, "Sırbistan, bölgesinde güçlü bir kilit devlet. Türkiye Sırbistan beraberliği, dostluğu, bölge ve dünya barışına da büyük katkısı olacak bir hadise. Dün merasime icabet ettik. Bugün çok yararlı olacak  ikili görüşmelerde bulunduk. Kendileri Türkiye' ye gelecekler, Petrol Kongresi sebebi ile. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan da önümüzdeki zamanda bir Sırbistan ziyaretinde bulunacaklar. Karşılıklı gelişmelerimiz, karşılıklı münasebetlerimizi ilerleteceğiz, artıracağız. Yatırım noktasında olsun, kültürel sahada beraberliklerimiz olacak." ifadelerini kullandı.

İsmail Kahraman, yarından itibaren Ramazan Bayramı' nın kutlanacağını anımsatarak, tüm Müslümanların bayramını kutladı. İsmail Kahraman, bayramdan hemen önce Sırbistan' daki Bayraklı Camisi' ni ziyaret etmekten de son derece mutlu olduğunu dile getirdi.