Ramazan Bayramı'ndan önce tatile girecek olan Türkiye Büyük Millet Meclisi, 15 Temmuz 2017'de Cumartesi günü olağanüstü toplanacak.

Türkiye Büyük Millet Meclisi' nin, Ramazan Bayramı gelmeden daha evvel tatile girmesi düşünülmekte. Türkiye Büyük Millet Meclisi' nin, zeytinlik alanlarına dair yapılandırmayı da kapsayan proje tasarısı ile Katar ile imzalanan iki adet ülkeler arası anlaşmanın onayına dair iki tasarının kabul edilmesinden sonra, Ramazan Bayramı'ndan evvel bayram arası verebileceği bildirildi.

TEMMUZ 15' TE OLAĞAN ÜSTÜ TOPLANACAK

Muhalif kesimlerin ve bazı sivil toplum kuruluşlarının, "zeytinlik alanları yatırıma açıldı" bahane ile karşı çıktığı, 90 maddeden oluşan Sanayinin Geliştirilmesi ve Üretimin Desteklenmesi Sebebiyle Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde (KHK) Değişiklik Yapılabilmesine Yönelik Kanun Tasarısı, TBMM Genel Kurulunda "temel kanun" olarak 4 bölümden oluşacak şekilde görüşülecek.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu, hain FETÖ tarafından yapılan alçak 15 Temmuz darbe kalkışmasının yıl dönümü olan 15 Temmuz 2017' de Cumartesi günü olağanüstü toplanacak.

TOPLANMASININ ARDINDAN TEKRAR TATİLE GİRECEK

Olağanüstü olarak toplanıldıktan sonra yeniden tatile girecek olan Türkiye Büyük Millet Meclisi, 12 Eylül Salı gününe kadar faaliyetlerine ara verecek.