Yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla otoyollar i̇le 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fati̇h Sultan Mehmet Köprüsü'nde geçişler ücretsiz olacak. 30 Ağustos Çarşamba günü saat 00.00'da ücretsiz geçişler başlayacak.

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) tarafından belirtilen yol durumu raporlarına bakılırsa, Kurban Bayramı tati̇li̇ sebebiyle 30 Ağustos Çarşamba günü saat 00.00'dan 5 Eylül Salı günü saat 07.00'a kadar otoyollar i̇le 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fati̇h Sultan Mehmet Köprüsü’nde ücretsiz olarak geçiş sağlanacak.

Osmangazi Köprüsü ve Yavuz Sultan Seli̇m Köprüsü ile Avrasya Tüneli̇ geçişlerinde ücret alınacak.

BOLU DAĞI'NDA BAYRAM YOĞUNLUĞU

Arife günü yoğun trafiğe takılmak istemeyen sürücüler, haftanın son günü izin alarak yola koyuldu. Bayramı memleketlerinde geçirmek isteyenler, TEM yolunun Ankara yönünde Bolu Dağı Tüneli girişinde ve viyadüklerde yoğunluğa sebep oldu. Tünelden önceki rampada ağır tonajlı araçların yavaşlaması ve tünelde azami hızın 70 kilometre olması sebebiyle bu bölgede oluşan yoğunluk tünel çıkışına kadar sürdü.

Tünel girişi ve gerisindeki rampa ile viyadüklerde görülen yoğunluğun dışında sürücüler TEM'in Düzce ve Bolu kesiminde sorunsuz Ankara istikametine yollarına devam etti. Güzegahta tedbirlerini çoğaltan trafik ekipleri, sürücüleri yorgun ve uykusuz yola çıkmamaları, trafik kurallarına uymaları konusunda ikaz etti.