Ramazan Bayramı tatilinin başlamasıyla beraber tatilciler İstanbul’u terk edince, yoğunluk oluşan yollar boş kaldı. Cumartesi günleri yoğunluk yaşanan İstanbul'da trafiğin bugün yüzde 1 olduğu görüldü.

Ramazan Bayramı tatilinin başlamasıyla beraber tatile çıkacak olanlar dün İstanbul’dan ayrıldı. Cumartesi günleri yoğunluk yaşanan kentte adeta in cin top oynadı. Sabah saatlerinde trafik yoğunluğu İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) verilerine göre yüzde 1 olarak görüldü. E-5 Karayolu’nda ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde herhangi bir yoğunluk yaşanmazken, metrobüs durakları ise boş kaldı.

RAMAZAN BAYRAMI NEDENİYLE YOL ÇALIŞMALARINA ARA VERİLDİ

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kule Restoranda gerçekleşen  iftar organizasyonunda, basın mensuplarının sorularını cevapladı.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün güçlendirilmesi ve taşıyıcı sistemlerin güncellenmesiyle ilgili çalışmalara değinen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan,, 1991'den şu ana kadar asfalt düzenlenmesi, derzlerde sızdırmazlıklar ve çatlakların yapılmasına yönelik onarım çalışmalarının 26 yıl sonra başlatıldığını ifade etti.

Kaza kara noktalarını, sıkıntılı bölgeleri, şoförlerin çok hata yaptığı noktaları belirleyip İçişleri Bakanlığı ile paylaştıklarını Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Ramazan bayram süresince çok zaruri olanlar dışında, ilave trafik oluşturmamak adına yol çalışması yapmayacaklarını sözlerine ekledi.