Edinilen göre, cuma günü mesai bitiminden sonra yola çıkan ve bayram tatillerini geçirmek için feribotla Gelibolu, Eceabat ve Kilitbahir iskelelerinden Çanakkale istikametine geçiş yapan binlerce vatandaş dönüş için erken yola çıktı.

Marmara Bölgesi ve Trakya'dan Ege ve iç bölgelere giden çok sayıda tatilci dönüş yolunda da feribota binmek için yaklaşık 3 kilometrelik kuyruğa takıldı.

İstanbul'dan İzmir'e giden ve tatillerini erken kesip eve dönme kararı alan Erhan Bayraktar, Çanakkale Boğazı'na bir an evvel köprü yapılmasını beklediklerini ifade etti

Bayram tatillerini Bursa'da geçiren Gülsüm Adıgüzel ise gidiş yolunda da benzer bir trafikle karşılaştıklarını, dönüşte daha çok beklememek adına ikinci gün dönmeye karar verdiklerini belirtti.CADDEDE ÇİFT SIRA ARAÇ KUYRUĞU

Çanakkale feribot iskelesindeki araç depolama bölgesinde taşan araç kuyruğu Demircioğlu Caddesi'ne çift sıra olarak uzadı, Belediye Kavşağı'na dayandı. Feribot kuyruğu sebebiyle Demircioğlu Caddesi'nin iskeleye gidiş yönü şehiriçi trafiğine kapatıldı. Trafik ekipleri ise, hem şehiriçi trafiğinde yaşanan trafiği engellemek, hem feribot sırasını düzene sokmak adına büyük çaba sarf etti. Gestaş Deniz Ulaşım A.Ş. ise, yaşanan yoğunluğu Çanakkale- Eceabat ve Çanakkale-Kilitbahir hatlarında 4'er feribot ile tarife olmaksızın sefer yaparak düşürmeye çabalıyorr. Bunun dışında, Lapseki- Gelibolu hattında da 4 feribot saatsiz olarak seferlerini sürdürüyor.