Kurban Bayramı tatilinin 10 gün olmasından faydalanan vatandaşlar otogarlara akın etti. İstanbulda bulunan otogarlarda da ciddi anlamda trafik yoğunluğu yaşandı. Tatil dolayısıyla il dışına çıkmak isteyen İstanbullular Bayrampaşa'daki 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'na akın ettiler. 

Otobüs firmalarında oluşan yoğunluktan dolayı ek seferlerin koyulduğu otogarda, yolcu otobüslerinin arttırılması uzun kuyruklar oluşmasına neden oldu.

BAYRAM TRAFİĞİ BAŞLADI

D-100 karayolu Mecidiyeköy mevkii ve Haliç Köprüsü'nde trafikte akıcılık yaşanırken, tadilat faaliyetlerinin bitmesinden sonra 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprülerinde de trafik yoğunluğu oluşmadı. Trafik sıkıntısı zaman zaman TEM Otoyolu Edirne güzergahında yaşansa da, Mahmutbey gişelerinde beklenen sıkıntı yaşanmadı.

Trafikte yoğunluk, akşam saatlerinde TEM Otoyolu'nun İzmit taraflarında yaşandı. Meydana gelen maddi hasarlı kazalardan dolayı trafik durma noktasına geldi

TEM Otoyolu’nun Bolu yolunda bayram trafiği kendini en fazla gösteren yerlerden oldu. Trafikte ciddi anlamda yoğunluk yaşandı. Trafik en çok, Bolu Dağı Tüneli’nin bitiminden itibaren görülmeye başlandı. Bolu Emniyet Müdürlüğü ekipleri bu güzergahta trafik denetimlerini özellikle arttırdı.