Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli: 2-3 Yıl İçerisinde Kırmızı Et İhraç Eder Duruma Geliriz

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, " İnşallah kırmızı et konusunda 2-3 sene içerisinde ihraç eder duruma geliriz. Burada biraz zamana ihtiyaç var." dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli: 2-3 Yıl İçerisinde Kırmızı Et İhraç Eder Duruma Geliriz

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Gaziantep'te konuştu.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birliklerinin (GAİB) toplantı salonunda düzenlenen Tarım ve Orman Sektör Toplantısı'nın açılışında konuştu.

"SİZİN SORUNLARINIZ BİZİM DERDİMİZ"

Sorunların ne olduğunu bildiklerini belirten Bakan Pakdemirli, "Sorunlarla ilgili fotoğrafı çok iyi çektik. Elimizin problemlerinizin üzerinde olduğunu iyi bilin. Sizin sorunlarınız, bizim derdimiz. Önümüzdeki 20-25 sene içerisinde üretimi yüzde 50 arttırmalıyız. Herkes de bunun bilincinde. O yüzden sizleri memnun edecek şartları oluşturmamız lazım. Geçici bir dönem sorun yaşayabiliriz. Geçen seneye oranla gübreniz yüzde 60 arttı, yeminiz yüzde 40 arttı. Bunların hepsinin farkındayız. Diğer taraftan da satacağınız buğday, arpanın fiyatlarına bunları nasıl yansıtırız, fiyat anlamında nasıl avantajlı oluruz, bunları da hesaplıyoruz." diye konuştu.

2-3 SENE İÇERİSİNDE

Türkiye'nin balığı ve kanatlıyı ihraç edebildiğini söyleyen Pakdemirli, "Türkiye, Allah'a çok şükür, bugün itibarıyla balığı da kanatlıyı da ihraç eder durumda. İnşallah kırmızı et konusunda da 2-3 sene içerisinde ihraç eder duruma geliriz. Burada biraz zamana ihtiyaç var ama Türkiye önemli olan stratejik ürünlerde kendi kendine yeten, fazlasını topluma veren ülke olmakla mükelleftir."  ifadelerini kullandı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri