19 Temmuz 2019
  • Istanbul 24.44°
  • Ankara 16.67°
  • Izmir 24°
İmsak 03:49
Güneş 05:41
Öğle 13:15
İkindi 17:13
Akşam 20:40
Yatsı 22:24
BIST101.566
Dolar5,6351
Euro6,349
Altın261,54

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'den Ağaç Dikme Bayramı Teklifine Cevap

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, sosyal medyada dile getirilen "Ağaç Dikme Bayramı" teklifine verdiği desteğin sonrasında Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'den, "En kısa zamanda çalışmalara başlıyoruz." açıklaması geldi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'den Ağaç Dikme Bayramı Teklifine Cevap

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'den Ağaç Dikme Bayramı Teklifine Cevap

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter'da bir kullanıcının "Bir fikrim geldi. Biz neden 'Ağaç Dikme Bayramı' ilan etmiyoruz" paylaşımına kayıtsız kalmayarak destek cevabı vermişti. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli de, sosyal medya üstünden paylaştığı açıklamada "En kısa zamanda uygun bir günün "Ağaç Dikme Bayramı" olarak açıklanması için çalışmalara başlıyoruz." sözlerini kullandı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DESTEK YANITI VERDİ

Abdullah Enes adlı bir sosyal medya kullanıcısı, "Biz neden ağaç dikme bayramı ilan etmiyoruz" diyerek bir paylaşım yaptı. Çok sayıda beğeni alan bu paylaşıma Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da kayıtsız kalmadı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Twitter'dan paylaştığı mesajında, "Bu çok güzel bir fikir Enes. Biz her zaman yemyeşil bir Türkiye için uğraştık, çalışıyoruz. Milli bir ağaçlandırma bayramımızın olması için de ben ve arkadaşlarım her zamanki gibi üzerimize düşeni yapacağız" sözlerine yer verdi.

"ÇALIŞMALAR BAŞLADI"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatlarının alındığını söyleyen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "En kısa zamanda uygun bir günün "Ağaç Dikme Bayramı"olarak ilan edilmesi için çalışmalara başlıyoruz. Bu bayram, ülkemizin geleceğine armağan edilen en değerli bayramlardan biri olacak." dedi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri