Yeni kabinenin Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, ilk açıklamasını gerçekleştirdi. İzmir doğumlu Bakan Pakdemirli, tarımın her alanına dokunmuş bir aileden geldiğini aktardı. Peki Bekir Pakdemir kimdir?

1973 senesinde İzmir'de dünyaya gelen merhum Türk siyasetçi Ekrem Pakdemirli‘nin oğlu Bekir Pakdemirli, yeni kabinenin Tarım ve Orman Bakanı olarak duyuruldu. İlk açıklamasını gerçekleştiren Bakan Pakdemirli, "Bize bu vazifeyi layık gören Reis-i Cumhurumuza, Erdoğan Bey'e çok çok teşekkür ederim. Çok büyük bir vazife. Omuzlarımızda büyük bir yük hissettiriyor fakat bir taraftan da çok büyük bir onur. Memleketimize, halkımıza hizmet etmek büyük mutluluk" dedi.

Bakanlığı bekleyip beklemediği sorusu ardından Pakdemirli, "Aslında ben çok yakın bir zamanda haber aldım. Fakat bakanlığın bu olacağını ben de bilmiyordum. Ancak bu bizim uzak olduğumuz bir durum değil. Çiftliğimiz var. Üzümümüz, incirimiz, tavuk kümeslerimiz var. Yani tarımın her alanına dokunmuş bir aileyiz. Zor olmayacak diye zannediyorum. Allah hepimizi muvaffak etsin. Tabii vazifelerin hepsi zor. İnşallah zoru hemen gerçekleştiririz, imkansız da biraz zaman alır" diye konuştu.

BEKİR PAKDEMİRLİ KİMDİR?

Bekir Pakdemirli, 1973 senesinde İzmir’de dünyaya geldi. Merhum Türk siyasetçi Ekrem Pakdemirli‘nin oğludur. Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde lisans eğitimini bitirmesinin ardından, Başkent Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansı, Celal Bayar Üniversitesi İktisat Bölümü’nde doktora eğitimini tamamladı.

Gıda, tarım, hayvancılık, teknoloji ve otomotiv alanlarında serbest girişimcilik yaptı. Farklı firmaların kuruluşunda ve idaresinde yer aldı. Türkiye’nin ilk 500 sanayi şirketi içinde olan bir şirkette ve halka açık bir gıda şirketinde Genel Müdürlük vazifelerini yaptı. Uluslararası bir gıda firmasındaki üst düzey idarecilik vazifesinin sonrasında, gene aynı firmada danışmanlık yaptı.

Turkcell, BİM ve Albaraka Katılım Bankası’nda yönetim kurulu üyesidir. Sosyal sorumluluk faaliyetleri çerçevesinde Tarihi Kemeraltı A.Ş. ve Türkiye Ruh Sağlığı Tedavi Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliklerini, Anadolu Otizm Vakfı Mütevelli Üyeliğini, Sermaye Piyasası Yatırımcıları Derneği Üyeliğini devam ettirmektedir. Deniz kaptanlığı, pilotluk ve amatör telsizcilik hobileri vardır. İngilizce biliyor. Evli, üç çocuk sahibidir.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.