Tarım Orman Şurası'na İlgi Büyük Oldu

Tarım ve Orman Bakanlığınca ekim ayında toplanacak 3. Tarım Orman Şurası için vatandaşlardan 7 binin üzerinde görüş ve öneri geldi.

Tarım Orman Şurası'na İlgi Büyük Oldu

Tarım Orman Şurası'na İlgi Büyük Oldu

Tarım ve Orman Bakanlığından yapılan açıklamada, 15 yıllık aranın sonrasında gerçekleştirilecek ve tüm Türkiye'nin söz sahibi olabileceği bir platform oluşturmak için hayata geçirilen  3. Tarım Orman Şurası için çalışmalar hız kesmeden sürüyor. 

Vatandaşlar önerilerini ve görüşlerini bakanlığın internet sitesinden iletme imkanı bulurken, şuranın tanıtım toplantısının yapıldığı 17 Temmuz'dan bu yana 7 bin 285 görüş açıklandı.

Geniş kapsamlı olması için çalışılan şuranın 21 çalışma grubunda, üreticiler, dernek, meslek odası ve sendika temsilcileri, öğretim üyeleri ile emekliler gibi toplumun her kesiminden bin 611 üye bulunuyor.

Şimdiye kadar en çok "genel" konular başlığında (2 bin 113) görüş bildirilirken, bitkisel üretim ve bitki sağlığı (bin 126) ile hayvansal üretim ve hayvan sağlığı (bin 31) konularında da önerilerde bulunuldu.

Gelen öneriler, 21 çalışma grubunun toplantılarında değerlendirme altına alınıyor.

Bakanlıkça, çiftçi kayıt sistemine kayıtlı 1,6 milyon çiftçiye ve sektörün tüm paydaşlarına da SMS kanalıyla ulaşılarak katkıları talep ediliyor.

Bütün öneri ve görüşlerin titizlikle ele alındığı 21 çalışma grubunun mesaisi ekim ayına kadar devam edecek.

Bu çalışmalarla hazırlanacak raporlar neticesinde, tarım ve ormancılığın 25 yıllık yol haritasını belirleyecek kararlar, ekim ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla yapılacak toplantıda kamuoyuna duyurulacak.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR