Tarım İşçisi Genç, Kim Milyoner Olmak İster'den Kazandığı Parayla Ne Alacağını Açıkladı

Şanlıurfa'dan mevsimlik tarım işçisi olarak ailesiyle beraber Ankara’nın Polatlı ilçesine soğan toplamaya giden Hikmet Karakurt, ‘Kim Milyoner Olmak İster’ yarışmasında 125 bin TL kazandı. Kazandığı para ile ilgiyi üzerine çeken Karakurt, 'Bu kadar büyük para kazanmak bizim için hayaldi. 'dedi.

Tarım İşçisi Genç, Kim Milyoner Olmak İster'den Kazandığı Parayla Ne Alacağını Açıkladı

Tarım İşçisi Genç, Kim Milyoner Olmak İster'den Kazandığı Parayla Ne Alacağını Açıkladı

Şanlıurfa'dan Eyyübiye Mahallesi’nde ikamet eden Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü ikinci sınıf öğrencisi Hikmet Karakurt, her sene yaz tatilinde olduğu gibi bu sene de ailesiyle beraber geçimlerini sağlamak için mevsimlik tarım işçiliği yapmak üzere Ankara’nın Polatlı ilçesine gitti.

Sekiz çocuklu ailesiyle beraber tarlada soğan toplarken ‘Kim Milyoner Olmak İster’ yarışmasına müracaat eden Karakurt, katıldığı programda 125 bin TL kazandı.

Tarlada çalışırken mola esnasında yarışmaya müracaat ettiğini belirten Karakurt, şu ifadeleri kullandı:

'KARDEŞLERİMİN EĞİTİMİNDE KULLANACAĞIM'

'Ben ailemle birlikte soğan toplamak için Polatlı’ya gittik. Mola sırasında bu yarışmaya başvurdum. Dünyada her şey yaşanabilir diye bir umudum vardı. Kısa bir süre sonra yarışmadan bana dönüş yapıldı. Ardından İstanbul’a gittim. Oldukça heyecanlı bir yarışma oldu. Bu kadar büyük para kazanacağımı düşünmemiştim. Kısmetimiz bu paradaymış, bu para bizim aile için çok büyük bir miktardır. Bu yarışmada 125 bin lira kazandım. Bu parayı kardeşlerimin eğitiminde kullanacağım. Geriye bir miktar kalırsa küçük bir yatırım yapmayı düşünüyorum. Ama ilk önce kardeşim Feride’ye tablet alacağım'

'HER SENE 3-4 AY TARLADA ÇALIŞARAK GEÇİMİMİZİ SAĞLAMAYA ÇALIŞIYORUZ'

Ailesiyle beraber günlük 60 TL kazandıklarını dile getiren Hikmet Karakurt, '50 bin liralık soruya ulaşmak oldukça heyecan verici bir durumdu. Bu sorunun çok riski vardı. Hayatım boyunca bir daha 125 bin lira kazanamayacaktım. O yüzden bu soruda çekildim. Üniversitede devlet bursuyla okuyorum. Yarışma sonunda Şanlıurfa’ya geldim. Herkes tarafından kucaklandım, tebrik edildim. Ailem halen Polatlı’da soğan toplama işinde çalışıyor. Ben ve kardeşim ise okulların başlaması üzerine Şanlıurfa’ya geldik. Her yıl 3-4 ay tarlada çalışarak geçimimizi sağlamaya çalışıyoruz' dedi.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR