2023 hedeflerini belirten Türkiye’nin ileri gelen holdinglerin yöneticileri yatırım ve istihdama ilişkin Cumhuriyetin 100’üncü senesinde 100 bin işçiye iş imkanı sunacaklarını ifade ettiler. Yöneticiler, “İstihdam seferberliği için üstümüze düşeni yapmayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.

İstanbul'da buluşan Ağrılı iş adamlarından şahsi servetiyle Forbes 100'e de giren IC Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çeçen, 2023 hedefi için önemli ifadeler kullandı. Çeçen, uygulayacakları projelerden bahsederken "Cumhuriyetimizin 100'üncü yılında çok daha güçlü bir Türkiye için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz. Şu an hem yurt içi hem de yurt dışında mevcut yeni projelerimiz var. Cumhurbaşkanımızın açılışını gerçekleştirdiği NewYork Türk Evi projemiz sürüyor. Türkiye'de Yavuz Sultan Selim Köprüsü projesini başarıyla bitirirken 5 bin 500 kişiye istihdam imkanı sunduk. Yeni projelerimizle daha fazla iş imkanı sağlamayı planlıyoruz. 2023'te 100 bin yeni istihdam hedefine inşallah biz de katkı yapacağız" dedi.

20 BİN KİŞİYE İSTİHDAM KAPISI

DEMSA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Demir, sosyal alan reklamcılığı projesiyle 20 bin kişiye imkan sağlayacaklarını ifade ederek, yapacakları yatırımlarla ilgili açıklamada bulundu. Demir, "Son derece büyük çaplı bir olan DEM Kule projemiz için şu anda izinler konusunda resmi görüşmelerimiz sürüyor. Proje İstanbul'da başlayacak ve ilk etabında 2 bin kule kurarak 6 bin kişiye istihdam sağlayacağız ve ardından da bu miktar kademe kademe 20 bin kişilik istihdam olacak. 3 katlı yapı şeklinde olan kulelerin en üstünde dijital saatler, orta katında reklam panoları ve en alt katı ise çiçekçi, manav ve expose cafe benzeri alanlar için planlandı. DEM Kule ile Türkiye'nin en büyük sosyal alan reklamcılığına imza atıyoruz" dedi.