Taksim Gezi Parkı’nda “bonzai” diye adlandırılan ve o şekilde tabir edilen sentetik uyuşturucu madde kullanmış bir erkek bir şahıs krize girdi.

İSTANBUL’UN GÖBEGİNDE BONZAİ VAHŞETİ

Taksim Gezi Parkı’nda “bonzai” diye adlandırılan sentetik uyuşturucu kullanan  bir genç Taksim meydanında uyuşturucu krizi geçirdi. Gencin imdadına çevredeki görenler yetişti. Çevre sakinleri madde bağımlısı gençten korktukları için herhangi müdahalede bulunamadı. Sentetik uyuşturucu kullanan gencin durumu kötüleşince çevre sakinleri yabancı uyruklu gence müdahalede bulundu.

İstanbul’da hemen hemen her gün gündeme gelene “bonzai” krizlerine bir tanesi daha eklenmiş durumda. İstanbul Taksim gezi parkı’nda yabancı uyruklu bir kişi, sabah sabah sentetik uyuşturucu olana bonzai diye tabir edilen kimyasal uyuşturucu madde kullanınca uyuşturucu krizine girdi. Kendinden geçen adam parkta sızınca, kendisini fark eden çevredeki vatandaş durumu polis ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine adamın yanına gelen ekipler, onu ayıltmaya çalıştı.

Taksim esnafı artık oluşan bu bonzia reziliğine son verilmesini istedi.Esnaf turistlerin bu bonzai içenlerden rahatsız olduğunu ve ülkemizde tedirgin olarak yürüdüğüne belirtti.