Sürücü 6'ncı Kez Alkollü Yakalandı

Kırmızı ışık ihlali yapıp, polisten kaçarken ekip aracıyla park halindeki bir kamyonete çarpan alkollü minibüs sürücüsünün, ehliyetine 2040 yılına kadar el konuldu.

Sürücü 6'ncı Kez Alkollü Yakalandı

Sürücü 6'ncı Kez Alkollü Yakalandı

Burdur'da, Köprübaşı kavşağında 15 DY 432 plakalı minibüsüyle kırmızı ışık ihlali yapan Mustafa A.İ., trafik polislerinin 'dur' ihtarına uymayarak, yoluna devam etti.

EKİP OTOSUNUN DİKİZ AYNASINI KIRDI

Sonrasında durdurulan Mustafa A.İ., alkolmetreyi üflemek istemedi. Tekrar kaçmaya çalışan Mustafa A.İ., aracıyla trafik ekip otosunun dikiz aynasına çarptı.

BEKÇİLER TARAFINDAN YAKALANDI

Aynı mahallede, önce park halindeki 03 VL 328 plakalı kamyonete, daha sonra kaldırıma çarpan minibüsten inip yürüyerek kaçmayı deneyen Mustafa A.İ.'yi mahalle bekçileri yakalayarak polise teslim etti.

TAM 6 KEZ ALKOLLÜ YAKALANDI

Mustafa A.İ.'nin, Burdur Devlet Hastanesi'nde yapılan alkol muayenesinde 1.42 promil alkollü olduğu belirlenirken, sürücünün daha önce 5 kez daha alkollü yakalandığı bilgisine ulaşıldı.

2040 YILINA KADAR EHLİYETİNE EL KONULDU

Sürücünün ehliyetine, altıncı kez alkollü araç kullanmaktan 2040 yılına kadar el konuldu ve hakkında çeşitli maddelerden 13 bin 127 lira cezai işlem uygulandı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR