Suriyeli Öğrencilerden Barış Pınarı Harekatı'na Destek

Karabük Üniversitesi'nde öğrenim gören Suriyeli öğrenciler, harekatın başarıyla sonuçlanması için lokma döktü, Türk ordusu için dua etti.

Suriyeli Öğrencilerden Barış Pınarı Harekatı'na Destek

Karabük Üniversitesi'nde (KBÜ) eğitim gören Suriyeli öğrenciler, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu ortadan kaldırmak, bölgede barış ve huzuru tahsis etme amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı için lokma döktü, Mehmetçik'e dua etti.

90 ülkeden 7 bin 500 öğrencisi olan KBÜ'de Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen Kültür, Bilim, İnovasyon, Spor, Sanat Günleri (KÜLBİSS) etkinlikleri başladı.

Sosyal Yaşam Merkezi Meydanı'ndaki etkinlikler kapsamında Filistin, Irak, Kazakistan, Kırgızistan, Malezya, Mısır, Özbekistan, Rusya, Sudan ve Suriyeli öğrenciler, açtıkları stantlarda kültürlerini ve yemeklerini tanıttı.

Karabük Valisi Fuat Gürel, KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Çad Yükseköğretim Bakanı ve N'dcemena Üniversitesi Rektörü Mahamat Barka, Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse ve diğer protokol üyeleri stantları gezdi, yemeklerin tadına baktı.

Suriyeli öğrenciler, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından başlatılan Barış Pınarı Harekatı'na destek amacıyla lokma dağıttı. Daha sonra harekata katılan Mehmetçik için dua edildi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri