Suriye' nin Halep kentine bağlı muhaliflerin denetimindeki ilçelerden Türkiye' ye destek geldi ve elleri kana bulanmış bölücü zihniyete sahip terör örgütü PKK/ PYD' ye karşı gösteriler düzenlendi. Azez merkezde bulunan Meytem Camisi' nde, cuma namazı sonrası çok sayıda Suriyeli bir araya geldi.

Bölücü terör örgütü PKK/ PYD karşıtı sloganlar atan göstericiler, Türk Silahlı Kuvvetleri' nin (TSK) Suriye' nin kuzey bölgesinde olmasından dolayı memnun olduklarını ifade ettiler.

SURİYELİLERDEN TÜRKİYE UMUDUMUZ! FIRAT KALKANI HAREKATI ÜMİDİMİZ! AÇIKLAMALARI GELDİ

Meydanda devrim marşı okuyan göstericiler, "Teröristi teröristle bitiremezsiniz",  "Türkiye bizim umudumuz'', "Fırat Kalkanı Harekatı bizi koruyor. Fırat Kılıcı Harekatı ümidimizdir." yazan Arapça, Türkçe ve İngilizce şeklinde hazırlanmış dövizleri taşıdı.

POLİS GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMİ ALDI

Özgür Suriye polisi, göstericilerin emniyeti için geniş güvenlik tedbirleri aldı. Öte yandan, Fırat Kalkanı Harekatı bağlamında Türk Silahlı Kuvvetleri ile destekli ÖSO' nun terörö örgütü DEAŞ' tan temizlediği Bab kentindeTürkiye' yi destekleyen ve bölücü terör örgütü PKK/ PYD karşıtı gösteriler düzenledi.