Sultangazi 50.Yıl Mahallesi'nde var olan Mimar Sinan Anadolu İmam Hatip Ortaokulu'nun önünde oluşan bu olayda, dün okulun servis ihalesi nedeniyle, iki servis şirketine ait servis çetesi okul önünde toplandı. Fakat ihale daha başlamadan iki servis çetesi arasında tartışma çıktı.Tartışmanın büyümesiyle birbirlerine silahla mermi yağdırmaya başladılar.

KAVGA BÜYÜDÜ,SİLAHLI ÇATIŞMA ÇIKTI

Kavganın gerginleşmesi üzerine iki çete arasında silahlarla birbirlerine ateş açıldı. Çıkan silahlı çatışmada 3 kişi çeşitli yerlerinde ağır şekilde yaralandı.

SİLAHLI ÇATIŞMA SIRASINDA ÖĞRENCİLER DE BAHÇEDEYDİ

Bu sırada silahlı kavga anında hafızlık eğitimi için okula uğrayan talebeler de hazır bulunuyordu. Daha sonraları,okul bahçesinde var olan öğrenciler öğretmenler tarafından hemen okul binasına kaçırıldı.

3 KİŞİ YARALANDI

Okul yönetimi kadrosu ve çevre sakinleri durumu hemen polise ve 112 sağlık ekiplerine haber verildi. Olay yerine sevk edilen ambulans ekipleri, yaralanan 3 kişiyi çevredeki hastanelere gönderdi. Polis ekipleri, hastane bahçesinde ve çevresinde yoğun güvenlik önlemi aldı. Güvenlik şeridiyle okul girişini kapatan polis ekipleri inceleme başlattı. Olayla ilgili gözaltılar olduğun da belirtildi.