İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gazeteci Baskın Oran için hakkında suç duyurusunda bulunduğunu resmi twitter hesabından açıldı.

Gazeteci Baskın Oran, "Kürtler üzerine bazı trajikomik deneyler" isimli köşe yazısında; Kürtleri açık ve net bir şekilde kışkırtmaya çalışmıştı.Her zaman yaptığı gibi provekatif eylemlerde bulunan Baskın Oran adlı kişiye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sert çıktı.

"Kürtçe dil kullandı ve kürtçe konuştuğu için dayak yedi gibi iftira dolu." algı haberleri üzerine algı yapan ve  köşesinde zırvalayan Baskın Oran'ın söylemleri tepkilere sebep oldu.

İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU HAREKETE GEÇTİ

PKK ile ve Terörle mücadelenin saklı kahramanlarından olan JÖH ve PÖH timlerine de göndermede bulunan ve onlara iftira atan sözde gazeteci bozuntusu Baskın Oran hakkında; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMEN SOYLU'DAN BASKIN ORANA "KENDİSİNİ İLİM ADAMI DİYE PAZARLAMIŞ..."

Twitter hesabından açıklama gerçekleştiren Bakan Soylu, "Kendisini ilim adamı diye pazarlamış yazısının her kelimesini alçakça kurgulamış bir uşak Baskın Oran hakkında suç duyurusunda bulunuyorum." ifadelerini kullandı.