MARDİN

Bakan Süleyman Soylu, Mardin'de İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmünde Kararname (KHK) çerçevesinde görevlendirme yapılan Valilikçe ve Büyükşehir Belediyesince 15 Temmuz Şehitler ve Demokrasi Parkı'nda yapılan 3 bin 500 kişinin katıldığı iftar yemeği programına katıldı.

Bakan Soylu, iftar programında yaptığı konuşmada, herkesin ramazan-ı şerif ayını tebrik ederek birlik, kardeşlik ve beraberlik içinde daha nice ramazanlara, huzurlu ve mutlu bir bayrama erişmeyi temenni etti.

ALLAH’IN İZNİ İLE MİLLETİMİZİN BİLEĞİ BÜKÜLEMEYECEK

Teröre karşı hep birlikte mücadele içerisinde olduklarını belirten Bakan Süleyman Soylu, sözlerine şöyle devam etti:

"Türkiye teröre karşı tam bir teyakkuz ve kıyam hali içindedir. Hangi ülke veya arkasındaki güçler üzerimize ne oyunu çevirirse çevirsin, kime destek ve mühimmat temin ederlerse etsinler, istedikleri stratejiyi üretsinler, Allah'a şükür Türkiye'nin, milletimizin bileğini kimse bükemeyecek. Zengin, özgür bir ülke olacağız. Dünyada başat güçler grubunda olan ilk 10 devletten birisi olacağız. Çevremizdeki bütün coğrafyaya huzur getireceğiz, barış getireceğiz, kardeşlik getireceğiz."

Süleyman Soylu, Türkiye'nin başta alt yapı ve kalkınma olmak üzere bütün mesellerini kendi halledebilecek iradeye sahip olduğunu vurguladı.

"Biz çocuklarımıza terörü ve şiddeti miras bırakamayız. Biz çocuklarımıza bu coğrafyanın kardeşliğini, zenginliğini, kütüphaneleri, istihdamı, sabah akşam bereketle, bollukla bezenen esnaf dükkanlarımızı miras bırakacağız." diyen Soylu, öte yandan terörle mücadele içerisindeyken diğer bir yandan da şehirleri de hizmetlerle buluşturacaklarını iletti.