Süleyman Soylu Siyaseti Bırakacağı Tarihi Duyurdu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı canlı yayın programında siyaseti bırakacağı tarihi açıkladı.

Süleyman Soylu Siyaseti Bırakacağı Tarihi Duyurdu

Türk siyasetinin önde gelen isimlerinden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, siyaseti terk edeceği güne yönelik ''Tayyip Erdoğan'dan sonra siyaset yapmayacağım.'' açıklamasını yaptı.

TGRT Haber'de kendisine doğrultudan konuları değerlendiren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, siyaseti bırakacağı tarihle ilgili ''Yarını önemseyenler olabilir. Benim bırakacağım en büyük miras Sn. Cumhurbaşkanımız ile çalışıyor olmak. Tayyip Erdoğan'dan sonra siyaset yapmayacağım'' ifadelerini kullandı.

Süleyman Soylu konuya yönelik sözlerini şöyle sürdürdü:

''Ülkelerin güçleri vardır. Siyaset biliminde buna 'Milli Güç' deriz. Cumhurbaşkanımız, Türkiye'nin milli gücüdür. Türkiye'nin attığı adımlar, Türkiye'nin cesur olması, Türkiye'nin terörle mücadelesi, Türkiye'nin hayallerinin gerçekleşmesi görülecek. 2012 yılında AK Parti'ye girdim. Yarını önemseyenler olabilir. İnsanların gelecek hayalleri çok doğal. Ama benim şahsi kanaatim Türkiye'nin bu dönemi için bugün önemlidir.

''TAYYİP ERDOĞAN'LA ÇALIŞMADAN SONRASINI İSTİYOR DEĞİLİM''

Bu dönemi iyi atlatmak da tecrübesiyle, bilgisiyle, dünyayı bilmesiyle, halkını, milletini iyi tanımasıyla Tayyip Erdoğan ile mümkündür. Bu bir nasip meselesidir. Cumhurbaşkanımızla çalışıyoruz. Benim bırakabileceğim en büyük miras, Cumhurbaşkanımızla birlikte çalışma şerefi. Bundan sonrasını istiyor değilim.

Cumhurbaşkanımızla beraber, tabii kendi takdirleridir, o ne derse bizim için talimat olur. 'Sen buraya kadar' derse, başım üzerine. Hayatım boyunca sonuna kadar sadık ve bağlı olacağım, o ayrı.''

''MEZAR TAŞIMDA HİÇBİR ŞEY YAZMASIN AMA...''

Mezar taşımda hiçbir şey yazmasın ama benden sonra bilsinler ki, bu adam Tayyip Erdoğan ile beraber çalıştı, bitirdi, defteri kapandı. Biz bugünü Erdoğan'ın liderliğinde başarılı bir şekilde geçersek, kim ne yaparsa yapar, yarın bir gün Türkiye'nin önünde yapacağı çok iş var, o işleri yapabilme kabiliyetine bu ülkenin evlatları sahip olur.''

İLİşKİLİ HABERLER

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR