İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çankaya Köşkü'nde, kuruluşunun 178'nci sene-i devriyesi nedeniyle Jandarma Genel Komutanlığı heyetini ağırladı. Gerçekleştirilen ağırlamada, İçişleri Bakanı Soylu ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler de bulundu.

Soylu, ağırlamada gerçekleştirdiği konuşmada, jandarma teşkilatının oluşturulduğu zamandan bu yana dek üzerine aldığı görevi büyük bir fedakarlıkla gerçekleştirdiğini ifade etti.

Çok eski geçmişinden  ve milletten aldığı esinle 200 seneye varan bir zamanda suçla, suçluyla ve vatana yöneltilen her türlü tehlikeye karşı bir iman kalkanı gibi göğsünü geren jandarma teşkilatının bugün de ilk günkü sebat ve istikrarla mücadelesini sürdürdüğünü belirten Süleyman Soylu, şunları kaydetti:

"Devletimizin kararlı ve güçlü büyümesine paralel olarak kendisini teknolojinin her bölgesinde yükselten, teknik donanımı, kaliteli personel gücü, hareket yeteneği giderek fazlalaşan jandarmamız, bugün uluslararası düzeylerde bir emniyet kurumu olarak dünya çapında da kendi adına önemli bir saygınlığa malliktir. 178 senenin bilgi birikimi ve modern olanakların verdiği güçle elini ilereye uzatan jandarma teşkilatımız, terörden uyuşturucuya, trafikten asayişe kadar her alanda suçluyla ve suçla mücadele etmekte ve milletimizin güven kapısı olmaya devam etmektedir."