22 Temmuz 2019
  • Istanbul 28°
  • Ankara 27.78°
  • Izmir 32.22°
İmsak 03:53
Güneş 05:43
Öğle 13:16
İkindi 17:12
Akşam 20:38
Yatsı 22:20
BIST101.089
Dolar5,6882
Euro6,3834
Altın260,94

Sular Altında Kalan Çiftlikte Tavuklar Telef Oldu

Adana'da, son günlerdeki sağanak ve kar sularının erimesiyle gerçekleşen taşkın sebebiyle dere yatağında yer alan bir çiftlikteki tavukların çoğu telef oldu.

Sular Altında Kalan Çiftlikte Tavuklar Telef Oldu

Merkez Çukurova ilçesi Salbaş Mahallesi'nde, Hüseyin Işıkkutu'ya ait yaklaşık bin 300 tavuğun olduğu çiftlik, son günlerdeki sağanaklar ve kar sularının erimesiyle oluşan taşkın sebebiyle sular altında kaldı. Çiftlikteki tavukların çoğu selde telef oldu.

Çiftlik sahibi Işıkkutu, durumu Devlet Su İşleri (DSİ) yetkililerine bildirdi. DSİ'ye ait iş makineleriyle bölgeye gelen ekipler, çiftliğe ulaşmak için çalışma başlattı. Ekipler, çiftliğe giden yolun bulunduğu alanı kayalarla doldurarak, su altında kalan kümeslerdeki canlı tavuklara ulaşmaya çalışıyor.

Öte yandan, çiftlikteki bir köpeğin de sel sularına kapılarak telef olduğu öğrenildi.

Bölgedeki bazı tarlalar, bahçeler ve seralar da sel sularından etkilendi.

DSİ GELDİ BİZE YARDIM EDİYOR

Hüseyin Işıkkutu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, zararının büyük olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"Yaklaşık bin 300 tavuğum vardı. Bunların kaç tanesinin sağ, kaç tanesinin ölü olduğunu bilemiyorum. Hala kümeslere ulaşmaya çalışıyoruz. Sağ olsun DSİ geldi bize yardım ediyor ama ne zaman gireceğiz, oraya ne zaman ulaşacağız onu da bilemiyorum. Telef sayısı çok, inşallah kalanları kurtarmaya çalışıyoruz."

Tarlaların da sel nedeniyle zarar gördüğünü anlatan Işıkkutu, "Bir metreyi aşkın taşkın oldu, bizim çiftliği geldi vurdu. Zararımız büyük. Yetkililer görüp de bu zararla ilgili yardımları olursa memnun olacağız. Selin olduğu anda çiftliğe girmiştik, yaşayan bazı tavuklar vardı ama çoğu ölmüştü." dedi.

 

Kaynak: Sabah

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri