FETÖ darbe girişimi sırasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ayrılmasının ardından Muğla'nın  Marmaris ilçesinde konakladığı otele saldırı düzenleyen grupta bulunan darbeci askerlerden son firari yüzbaşı Burkay Karatepe'nin kız kardeşi Ayşe Nurala  Karatepe, Eskişehir'de yakalandı.

Kız kardeşi gözaltında

Alınan bilgiye göre, Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve Özel  Harekat Şubesine bağlı ekipler, Eskişehir doğumlu Karatepe'nin yakalanması için  ülke genelinde olduğu gibi kentte de çalışmalarını sürdürdü.

Ekipler, Mahmudiye ilçesi ve kent merkezindeki birçok adrese eş zamanlı operasyonlar düzenledi ancak Burkay Karatepe'ye ulaşamadı. Ekipler, firari şüphelinin bir süre önce babası Şevki ile kız kardeşi Ayşe Nurala Karatepe'yi evlerinden alarak bilinmeyen bir yere götürdüğünü belirledi.

Ayşe Nurala Karatepe'nin Eskişehir'e yeniden döndüğü bilgisine ulaşan polis, şüpheliyi 75. Yıl Mahallesi'nde bir eve düzenlediği operasyonda yakalayarak gözaltına aldı.

İhanet timi ordudan ihraç

Marmaris İlçesi'nde, darbe girişimi gecesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kaldığı otele saldırı düzenleyen 11 asker, uzun süren gözaltı süresinin ardından dün mahkemeye sevk edildi.

OHAL ile ordudan atılan Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda Binbaşı Şükrü Seymen'in, önceden aynı birlikte eğitim alıp görev yapan askerlerden seçtiği Yüzbaşılar İsmail Yiğit, Mustafa Serdar Özay, Muammer Gözübüyük, ordudan ihraç edildi.

Akşam