Şanlıurfa'da Ak Parti yöneticileri ile polise yönelik suikast hazırlığında olduğu belirlenen 4 kişi polis tarafında yakalandı.

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde dün gözaltına alınan terör örgütü PKK/KCK üyesi 4 hain teröristin, ilçede askeri ve emniyet yetkililer ile AK Partili yetkililere yönelik organizasyon planladığı bildirildi.

İl Emniyet Müdürlüğünden gerçekleştirilen yazılı açıklamada, Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube müdürlüklerinin müşterek çalışmaları sonucu operasyonun düzenlendiği belirtildi. Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"İlçemizde, askeri ve emniyet görevlileriyle AK Partili yöneticilere yönelik eylem yapılacağına dair alınan enfarmasyon üzerine söz konusu organizasyon irtibatlı olan toplam dört şahıs gözaltın alındı.

Olayla ilgili gerçekleşen aramalarda şahıslarla birlikte suikast olayında kullanılacağı değerlendirilen silahlar ve susturucu ele geçirilmiştir. Gerçekleşen çalışmalarda ayrıca, hedef kişiler ve güvenlik güçlerine yönelik el yapımı patlayıcıyla yapılacağı değerlendirilen eylemde kullanılacağı mütalaa edilen düzenek ve patlayıcılar da ele geçilerel malzemelere el koyuldu."

Suriye'den yasa dışı yollarla Şanlıurfa'nın Suruç ilçesine sızan hain terör örgütü PKK üyesi 4 terörist yakalanmış, ikametlerinde yapılan aramada çok sayıda silah ve ateşli patlayıcılar ele geçirildi.