Starbucks ve Cafe Nero gibi dünyaca tanınan ve bilinen kahve zincirlerinde kişi sağlığı için tehlikeli özellik taşıyan koliform bakterisi bulundu..

İngiliz özerk yayın kuruluşu BBC'nin Watchdog adlı televizyon programı ve yapımcıları, Starbucks ve Cafe Nero önde olmak üzere kahve zincirlerinden aldığı örnekleri laboratuvar ortamında incelendi..

KOLİFORM BAKTERİ İNSAN SAĞLIĞINI TEHDİT EDİYOR

Sonuçlar, Costa Cafe'nin ürünlerinde 7/10, Caffe Nero ve Starbucks'ın ürünlerinde ise 3/10 oranında koliform bakteri olduğunu ortaya çıkardı. Kolfiorm bakteriler, hastalığa yol veren patojenler taşıdığından ötürü kişi sağlığı için tehlike arz ediyor.

GIDALARDA ORANI NE OLURSA OLSUN BULUNMAMALI

İngiltere Çevre Sağlığı Enstitüsü'nden Tony Lewis, kontaminasyon oranıyla ilgili olarak 'aşırı tedirgin ve endişeli olduğunu' belirtti. Lewis, bu bakterilerin kişi sağlığını tehdit eden hastalıkların başı olduğunu belirtti ve gıdalarda, oranı ne olursa olsun hiçbir şekilde mevcut olmaması gerektiğini söyledi.

STARBUCKS: MÜŞTERİ SAĞLIĞI BİZLER İÇİN HER ŞEYDEN ÖNEMLİ

Starbucks sözcüsü hijyen sorununu 'son derece önemli derece önemsediklerini' ve misafir sağlığının kendileri için 'her şeyden önemli olduğunu' belirtti.