Bir zamanların efsane futbolcusu ve günümüzde futbol yorumculuğu yapan Tanju Çolak, İstanbul'da polisin düzenlediği operasyon kapsamında gözaltına alındı. Mafyayla ilişki içerisinde olduğu tespit edilen Çolak, polis ekipleri tarafından sorgulanmak üzere Ankara'ya götürülüyor.

GÖZALTINA ALINARAK ANKARA'YA GÖNDERİLDİ

Ankara merkezli düzenlenen mafya operasyonunda bir dönemin efsane futbolcusu ve şimdilerde futbol yorumculuğu yapan Tanju Çolak gözaltına alındı.

İstanbul'da gözaltına alınan Tanju Çolak'ın sorgulanmak üzere polis ekipleri tarafından Ankara'ya götürüldüğü aktarıldı.

Edinilen bilgilere göre, Çolak'ın Ankara merkezli faaliyet gösteren bir mafya grubuyla ilişki içerisinde olduğu tespit edildi ve hakkında  gözaltı kararı verildi.

Futbolculuğu bıraktıktan sonra çeşitli alanlarda ticari faaliyet gösteren bir dönem Şanlıurfaspor'un başkanlığını yapan Tanju Çolak, uzun zamandır da spor yorumculuğu yapmaktaydı. Gelen bu gözaltı kararı kamuoyunda şok etkisi yarattı. Daha önce böyle bir bağlantısı olduğu bilinmeyen Tanju Çolak'ın ifadesinin ardından tutuklanacağı gelen haberler arasında.

Uzun zamandır teknik ve fiziki takip yapan emniyet güçleri bugün operasyon için düğmeye bastı ve birçok ismi gözaltına aldı