Başbakan Ahmet Davutoğlu, facebook hesabından yapılan canlı yayında 1 Kasım seçimlerinde verilen desteğin büyük bir destek olduğunu ifade etti.


Davutoğlu; "Huzurunuza gelirken bir çok söz vermiştik. Planlarımızdan bahsetmiştik. Geçen hafta yine sizlerin huzurunuza çıktık ve bir haftalık, bir aylık, üç aylık ve bir yıllık eylem planımızı paylaştık.

Bizim sözümüz senettir. Biz söz verdiğimiz zaman yaparız. İşte bir hafta geçti ve yine sizin huzurunuzdayım ve sözümüzün senet olduğunu gösterecek bir haftalık yaptığımız çalışmaları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bir hafta önce yapacağız dediğimiz sözlerin hepsini eksiksiz yerine getirdik. Biz hesap makamındayız siz ise bu hesabın takdirini verecek makamdasınız. Bir hafta önce söylemiştim" diyerek gerçekleştirilen çalışmaları tek tek sıraladı.

Evlilik düşünen gençlerimize hayırlı olsun

Gençlerde evliliğin teşvik edilmesi amacıyla çeyiz hesabı uygulaması kapsamında biriktirilen paranın yüzde 20'si oranında destek sağlanacak. Bakanlar Kurulu kararı çıktı. Evlilik düşünen geçlerimize hayırlı olsun. Gençlere 100 bin TL faizsiz kredi desteği verilecek. Bu krediye yüzde 85 kefaret imkanı sağlanacak demiştik. Uygulamaya geçti. Esnafımıza, 30 bin TL faizsiz kredi sağlanacak demiştik uygulamaya başladı. İşletme büyüklüğü 5 dekar altındaki meyve sebze, bitki yetiştiriciliği yapan çiftçimize destekleme düzenlemesi ile destekler başlıyor. Çiftçilere seralarının modernizasyonu için faizsiz kredi uygulaması başladı. Seralarda yüzde 13'lük bir elektrik ucuzlaması sağlandı. Biz söz verdik mi bu söz senettir. Uygulamaya geçen bir senet. Pratik karşılığı olan vaatler. İnşallah 1 ay sonra 1 ay içinde neler yaptığımız yine sizinle böyle paylaşacağım. Sürekli size hesap vereceğiz."

HESABIMIZI ALLAH'A VERİRİZ

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Prensibimiz açık, Vaadimizi vatandaşa hesabımızı Allah'a veririz. Hayırlı Cumalar diliyorum" diyerek konuşmasını bitirdi.

Başbakan'ın bu canlı yayını 3 dakika içinde 17 bin kişi tarafından görüntülenirken 8 bin 426 kişi tarafından beğenildi.