KHK ile görevinden atılan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça, görevlerine yeniden dönebilmek için açlık grevine başladı.

VOLTA EYLEMLERİNİ KİMSE TAKMADI


İhraç edilen iki isim üzerinden siyaset yapan CHP; Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın tutuklanmasının ardından Türkiye genelinde 'volta atma' eylemleri başlatmak istese de bir netice elde edemedi.

111 İMZALI BİLDİRİ


Tutuklu oldukları cezaevinde de açlık grevini sürdüren Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın göreve iadesi adına 111 kişilik bir grup bildiri yayınladı.

Bildiride, "Nuriye ve Semih ölmesin. Çalışma hakları geri verilsin. Okullarına geri gelebilmeleri ve hayatlarına devam edebilmeleri adına devletin gereken adımları atmasını talep ediyoruz." ifadeleri kullanıldı

KİMLER İMZALADI


Bildiriye imza atan kimi isimler ise şöyle: Sıla Gençoğlu, Fatih Portakal, Meltem Cumbul, Müjde Ar, Müjdat Gezen, Zuhal Olcay, Zülfü Livaneli, Gülriz Suriri, Hayko Çepkin, Akın Birdal, Ataol Behramoğlu, Atilla Dorsay, Ayşe Kulin, Ahmet Ümit.

BÖYLE AKADEMİSYEN OLMAZ


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın terör örgütü DHKP-C ile bağlantılarına vurgu yaparak onlarca defa gözaltına alındıklarını açıklamıştı. Bakan Soylu, "Böyle akademisyen olunmaz" demişti.