Sözcü'nün 'Yüzde 300' Zam Haberine TCDD'den Yalanlama

TCDD Taşımacılık AŞ, 'YHT bilet ücretlerine yüzde 300 zam' yapıldığına ilişkin haberler sonrası açıklamada bulundu. Açıklamada, YHT bilet ücretlerinde değişiklik yapılmadığı belirtildi.

Sözcü'nün 'Yüzde 300' Zam Haberine TCDD'den Yalanlama

Sözcü'nün 'Yüzde 300' Zam Haberine YHT'den Yalanlama

TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, bugün bazı gazetelerin internet siteleri ile haber sitelerinde 'YHT bilet ücretlerine yüzde 300 zam' yapıldığına ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

İNDİRİM ORANLARINDA DEĞİŞİKLİK YAPILDI

Genel Müdürlük tarafından işletilen YHT'lerin bilet ücretlerinde herhangi bir değişiklik yapılmadığına dikkatin çekildiği açıklamada, YHT'lerin business ve ekonomi bölümü yolculuklarda kullanılan abonman kartlarına ait indirim oranlarında değişiklik yapıldığı ifade edildl.YHT'lerde geçerli 2 çeşit abonman paketi bulunduğunun bildirildiği açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Sahiplerine belirlenen 2 istasyon arasında 60 gün süreyle 15-20 ve 30 biniş hakkı sağlayan biniş bazlı abonman paketleri business için yüzde 5, yüzde 10 ve yüzde 15, ekonomi için ise yüzde 15, yüzde 20 ve yüzde 25 arası indirim uygulanmaya başlandı.

Ankara-Eskişehir arasında ekonomi sınıfı 30 binişlik abonman kartı sahibi yolcumuzun seyahati 28,1 lira olarak ücretlendirilirken, tam biletle seyahat eden yolcumuz 37,5 lira ödemektedir."

SÖZCÜ'NÜN YALAN HABERİNE CHP DE DESTEK VERDİ

Sözcü Gazetesi’nin ‘TCDD’den YHT biletlerine fahiş zam!’ başlıklı yalan haberine Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Başdanışmanı da twitter hesabından destek vererek şu paylaşımda bulunmuştu.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR