Habertürk Haber Merkezi'nden Veli Sarıboğa'nın verdiği bilgilere göre İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Sözcü gazetesinin sahibi firari şüpheli Burak Akbay hakkında FETÖ yöneticiliği suçundan, Sözcü gazetesi muhabiri tutuklu şüpheli Gökmen Ulu ile tahliye edilen Mediha Olgun hakkında ise FETÖ üyesi olmamakla beraber yardım etmek suçundan iddianame hazırlandı.

Sözcü gazetesinin sahibi FETÖ yöneticisi çıktı!
 
 

SORUŞTURMA BÖYLE BAŞLATILMIŞTI

 Cumhurbaşkanı'nı Erdoğan'ın yerini ifşa etmek için Sözcü gazetesinin anket yaptığı belirlendi. Star muhabiri Kemal Gümüş FETÖ terör örgütüyle Sözcü Gazetesi'nin 15 Temmuz darbe girişiminde birlikte oynadıkları rolü ortaya çıkardı.

Taraf, Zaman ve Cumhuriyet gazeteleri gibi Sözcü gazetesininde FETÖ ile bağlantıları olduğu 15 Temmuz darbe günü FETÖ adına kamuoyun oluşturmaya çalıştıklarını söyleyen Gümüş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kaldığı otelin Sözcü gazetesi muhabiri Gökmen Ulu'nun deşifre ettiğini söyledi.

Sözcü gazetesinin çok büyük bir gazete olmadığını ve az çalışanı olduğunu söyleyen Gümüş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın takip edildiğini ve darbe gecesi yerinin tespit edilcek ve hedef gösterilecek şekilde paylaşımlarda bulunduklarını ifade etti.

ANKET YAPMIŞLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kaldığı otelin nerede olduğunu ve hangi otelde kaldığı ile ilgili bilgileri paylaştıklarını söyleyen Gümüş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sadece balkona çıkınca görülebileceği ve korumların oteli nasıl koruduğuna yönelik bilgilerde paylaşıldığını vurguladı.

BURAK AKBAY FİRARİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada ''FETÖ'ye üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işledikleri'' iddiasıyla aralarında sözcü gazetesinin sahibi Burak Akbay'ında bulunduğun 4 kişi hakkında gözaltı kararı çıkartılmıştı.

Gazetenin internet sorumlu müdürü Melda Olgun gözaltına alındı. Gazetenin sahibi Burak Akbay ise yurtdışında bulunuyor.