Sosyal paylaşım sitelerinde "13 yaşındaki kız çocuğuna tecavüzden aranıyor" paylaşımı ile fotoğrafları yayınlanan Korhan Şahin, kendisine yüklenen iftira sebebiyle yolda yürüyemez duruma geldi. Fotoğraflarını yayınlayan insanlara seslenen Şahin, "Lütfen fotoğraflarımı paylaşmayın, bu bir iftiradır" dedi.

HAYATININ ŞOKUNU YAŞADI

Ankara'nın Keçiören ilçesinde esnaf olan Korhan Şahin, akrabalarının 20 Mart 2018'de sosyal paylaşım siteleri üstünden kendisine gönderdiği bir paylaşım ile hayatının şokunu geçirdi. Kendi fotoğraflarının olduğu bir paylaşıma "13 yaşındaki kız çocuğuna tecavüzden aranıyor" notunun yazıldığını gören Şahin, bu meseleye anlam veremedi. Paylaşımın nereden geldiğini araştırmaya girişen Şahin, Instagram üstünden kendisiyle bağlantı kurmaya çalışan kişinin bunu yaptığından şüphe duydu. Bu kişinin, kendisine gönderdiği "bir davada kendine açtırma" biçimindeki mesajı anımsayan Şahin, fotoğraflarının bulunduğu paylaşımın kaldırılması talebinde bulunmak için Ankara Adliyesine gitti. Ankara 3. Sulh Ceza Hakimliği, Şahin'in başvurusu ardından tespit edilen paylaşımlar için kaldırma ve engelleme kararı aldı.

EYLÜL VE LEYLA CİNAYETLERİ SONRASI PAYLAŞIMLAR ARTTI

Söz hususu paylaşımlar, 8 yaşındaki Eylül ile 4 yaşındaki Leyla cinayetlerinin sonrasında yeniden ortaya çıktı. Çocuk tecavüzleri ve cinayetleri hususuda tepkili olan insanların "13 yaşındaki kız çocuğuna tecavüzden aranıyor" yazılı fotoğrafı paylaşma sayısı yükseldi. İnsanların paylaşımları ardından tedirgin olmaya başlayan Şahin, yolda rahat bir biçimde yürüyemez duruma geldi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.