Ercan Kızılateş, başka suçlar sebebiyle tutuklu yattığı cezaevinden soruşturmayı sürdüren İstanbul Anadolu Adalet Sarayı'na getirtilerek sorguya alındı.

Ercan Kızılateş'in sorgusunu gerçekleştiren Cumhuriyet Savcısı Mehmet Ali Yıldız, Kızılateş'i, “Din, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını  gasp etme", “Hakaret", “Bierek yaralama" ve “Vatandaşları kin ve düşmanlığa alenen tahrik" cezalarından tutuklanması sebebiyle Nöbetçi 5. Sulh Ceza Hakimliği'ne gönderildi.

MAHKEME SERBEST BIRAKMIŞTI

5. Sulh Ceza Hakimliği, tutuklama nedenini, "Suçun vasıf ve mahiyeti, atılı suçun basit yaralama olarak kalma ihtimali, tutukluluk tedbirinin bu aşamada orantısız" kalacağı sebebiyle ile kabul etmemişti.

SAVCI İTİRAZ ETTİ, TUTUKLANDI

Soruşturmayı sürdüren Cumhuriyet Savcısı Mehmet Ali Yıldız, 5. Sulh Ceza Hakimliği'nin bu olaya itiraz etti. Üst mahkeme sıfatıyla dosyanın gönderildiği Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, savcının itirazını yerinde bularak Kızılateş'in yüklenen suçlardan tutuklanmasına karar verdi.

"YALNIZCA YÜZÜNÜ İTTİM"

Elimin tersi ile yalnızca yüzünü patlattım. Bunun üzerine kız ayağa kalkarak tepki verdi.Ben sadece kızın bana zarar vermesini önlemek için dürtükledim. Kamera görüntülerine bakılırsa benim kıza saldırmadığım ya da  dövmediğim görülecektir."